Promień Szczepanowo pokonany!

W dzisiejszym dniu drużyna rezerw Pogoni Mogilno rozegrała mecz w Szczepanowie z miejscowym Promieniem.

Mecz rozpoczął się pod dyktando drużyny Pogoni, która przez 15 minut potrafiła narzucić preferowany przez siebie styl gry i zdominować rywala. Po jednym z rzutów rożnych goście powinni objąć prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji piłki do bramki nie skierował Kleczewski. Później nastąpił chaos. Gra długimi podaniami za linię obrony zdecydowanie pasowała drużynie gospodarzy, która w końcu dopięła swego. W 28 minucie po długim zagraniu, akcje przeprowadzoną lewą stroną boiska z powodzeniem zakończył zawodnik gospodarzy. 1-0 dla Promienia. 5 minut później Pogoń zdołała odpowiedzieć za sprawą dobrej dwójkowej akcji Trębusiewicza oraz Łuczyszyna, którą technicznym strzałem zakończył ten drugi. 1-1 Nie minęła minuta, a zawodnicy Promienia zdołali przeprowadzić praktycznie identyczna akcję jak przy pierwszej bramce wykorzystując brak koncentracji w zespole Pogoni. 2-1 dla Promienia. Pierwsza połowa nie przyniosła więcej rozstrzygnięć, wynik 2-1 dla gospodarzy. W przerwie trener Gorgoń zmuszony był dokonać jednej zmiany. W miejsce kontuzjowanego Liska wszedł Nawrocki. Druga połowa do 60' minuty przebiegała spokojnie. W międzyczasie trener dokonał jednej zmiany i w miejsce Kleczewskiego wszedł Wojciechowski. Minuta 65', akcja prawa stroną boiska, świetne zgranie w polu karnym Trębusiewicza do Wojciechowskiego, ten po przyjęciu piłki zostawił ją nadbiegającemu Krotoszyńskiemu, a kapitan gości świetnym strzałem z okolicy szestastego metra pokonał bramkarza Promienia. 2-2 .

5 minut później nastąpiła koncertowa akcja wprowadzonego w drugiej połowie Wojciechowskiego. W środku boiska zabawił się z trzema rywalami gospodarzy, mijając ich jednego po drugim i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, dość szczęśliwie, umieścił piłkę w bramce. Pogoń wreszcie wychodzi na prowadzenie! 3-2. Ostatnie minuty meczu, pomimo starań gospodarzy nie przyniosły więcej bramek.

W ten sposób drużyna Pogoni wreszcie zdobywa 3 punkty, przywracając nadzieje swoje jak i kibiców na lepsze jutro.

Skład Pogoni: Lewandowski - Fryda, Markowski(Ignaszak), Szczególski, Frandzelski - Łuczyszyn, Lisek(Nawrocki), Krotoszyński, Kleczewski (Wojciechowski), Jankowski (Szymczak) - Trębusiewicz