Lider na kolanach!

W rozegranym dziś meczu 7 kolejki o mistrzostwo B-klasy Rezerwy Pogoni Mogilno podejmowały na własnym boisku lidera tabeli drużynę LZS Grochowiska Księże.Po pięknym meczu drużyna Tomasza Gorgonia odniosła pewne zwycięstwo wygrywając to spotkanie 4:1.Od początku mecz był wyrównany.Obie drużyny próbowały stworzyć okazje bramkowe.Pogoń zaczęła spokojnie.Zawodnicy Tomasza Gorgonia długo utrzymywali się przy piłce.Po pewnym czasie Rezerwy zaczęły tworzyć okazje bramkowe.Trochę tych okazji było jednak żaden zawodnik Pogoni nie potrafił zdobyć gola.Jak się nie strzela,tak po pewnym czasie się zemści.Długa piłka obrońcy gości za obronę Pogoni ,tam znajduje się napastnik gości ,który w pojedynku sam na sam pokonuje Lewandowskiego.Gospodarze za wszelką cenę próbują odrobić straty jednak przed zejściem do szatni nie udało się wyrównać.Do przerwy 0:1 dla LZS Grochowiska Księże.W szatni trener Gorgoń zmotywował zawodników do jeszcze lepszej gry i aby walczyć o 3 punkty.Zawodnicy na 2 połowę wyszli piorunująco.Nie minęła minuta a już był remis na tablicy wyników.Akcja zespołowa Rezerw podanie na skrzydło do Konieczki ten wrzuca w pole karne a tam piłka odnajduje Łuczaka który wyrównuje na 1:1.Nie minęło 5 minut a już było 2:1.Popisowa/Indywidualna akcja Damiana Łuczaka który wjechał w pole karne gości i strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza gości.Wynik 2:1.Pogoń nie zamierza się cofać i bronić wyniku.Kolejna piękna akcja prawą stroną boiska.Podanie Krotoszyńskiego  za linie obrony na prawe skrzydło tam znajduje się Kasprowicz ,który podaniem z pierwszej piłki wykłada piłkę w pole karne do Wojciechowskiego a ten zdobywa bramkę na 3:1.Duże problemy w tym meczu mieli goście z prawą stroną na której grali Konieczka i Kasprowicz.Mecz uspokoił się.Goście próbowali odrabiać straty,jednak bardzo dobra gra Pogoni w defensywie nie pozwoliła drużynie z Grochowisk zagrozić bramce Lewandowskiego.Natomiast kolejną bramkę zdobywają Rezerwy.Kolejna akcja zespołowa Pogoni piłka na prawe skrzydło do Konieczki ,który dośrodkował w pole karne gości tam piłka znalazła się pod nogami Wojciechowskiego a ten zdobywa 4 bramkę dla Pogoni.Mecz wyrównał się.Goście szukali okazji bramkowych jednak Pogoń skutecznie się broniła próbując grać z kontry.Kilka kontr było ze strony Rezerw jednak nie udało się zdobyć bramek.Pod koniec meczu goście mają 100 procentową okazje do zmniejszenia strat.Napastnik gości mija Szczególskiego i wychodzi sam na sam z Lewandowskim jednak tym razem bramkarz Pogoni piękną paradą zatrzymuje napastnika gości.Ostatecznie wynik się już nie zmienił w tym meczu.Drużyna Tomasza Gorgonia pokonuje lidera tabeli na własnym stadionie 4:1!Kibice stwierdzili ,że był to najniższy wymiar kary.Patrząc na okazje w 1 połowie wynik powinien być wyższy.

Przed drużyną Tomasza Gorgonia jeszcze dwa mecze ligowe.Wyjazd do Kcynii i domowy mecz z Olimpią Dąbrowa.

Pogoń  II Mogilno 4:1 LZS Grochowiska Księże

Bramki: Damian Łuczak 2x, Waldek Wojciechowski 2x